lukostřelba

 

Lukostřelba na Novobydžovsku - 

 

Mnoho z nás bylo odchováno knihami,či filmy o indiánech, Robinu Hoodovi, lovcích, rytířích, nebo jinými příběhy z historie, kde byl používán luk k lovu, nebo boji. Mnozí jsme viděli lukostřelbu  v televizi, na soutěžích či olympiádě, na hradech nebo jiných předváděcích akcích.Všechny nás lukostřelba nějak oslovila, proto se chceme lukostřelbou bavit, věnovat se této činnosti.

Lukostřelba patří mezi nejrozšířenější relaxační pohybové činnosti určené všem skupinám obyvatelstva od 10 do 100 let. Patří spolu s tenisem a golfem mezi "bílé sporty". Lze ji považovat za ušlechtilou zálibu, kterou je možné pěstovat takřka celý život, včetně lidí  hendikepovaných. Lukostřelba je poměrně jednoduchá pohybová aktivita, která se provádí vždy stejně, ať se jedná o občasné hobby, nebo sportovní činnost.

V lednu 2009 byl v Novém Bydžově založen lukostřelecký klub "Pocidlinští lukostřelci", který se zatím zabýval spíše rekreační lukostřelbou.Cílem je přiblížit lukostřelbu široké veřejnosti jako relaxační sportovní aktivitu.

Členové oddílu se scházeli jednou týdně v tělocvičně  gymnasia nebo na hřišti a zdokonalují pod vedením trenéra své dovednosti. registrováno bylo 14 členů a desítku příznivců.

Dětský lukostřelecký oddíl funguval při DDM v Novém Bydžově od října 2008 dočervna 2010 a měl 13 členů.

Aktivní činnost lukostřeleckého klubu byla ukončena v roce 2016.

*Jestli vás tento relaxační sport také oslovuje kontaktujte mne.

* Zajišťuji pro zájemce:

- individuální zaškolení v lukostřelbě

- rekreační lukostřelba pro jednotlivce i kolektivy

- prezentace lukostřelby na veřejnosti - společenské a sportovní akce

-prodej lukostřeleckého materiálu


 

 

Kontakt

Relaxaktivity Měník 144, 50364 Měník +420 603 857 941